Albert Johansson, Semafor II
Klubbat för:
42000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ALBERT JOHANSSON
1926-1998
Semafor II
Signerad Albert Johansson och på baksidan signerad, betitlad och daterad 1978. Olja på pannå, 155 x 123 cm.
PROVENIENS
Nordén Auktioner, Stockholm, Nr 12, mars 1994, katalognr 139
343
2019-05-16