Alfred Manessier, Komposition
Klubbat för:
7500 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
ALFRED MANESSIER
Frankrike 1911-1993
Komposition
Signerad Manessier. Akvarell på papper, 15 x 22,5 cm.
Utförd omkring 1948/49
Verket är godkänt av Christine Manessier, konstnärens dotter, via ett e-mail daterat 14 maj 2019 och kommer att inluderas i den förberedande Catalogue Raisonné.
392
2019-05-16