Axel Einar Hjorth, "Caesar", säng, NK
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, "Caesar", säng, Nordiska Kompaniet, modellen formgiven 1928, fanerad i björk, gavlarna och sidorna med skurna detaljer, fötter i form av lejontassar, höjd 95, fotgavel höjd 66, längd 202 x 152 cm, sprickor, mindre skador
45
2019-05-16