Carl Otto Hultén, Ljusdygn
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
15 000-20 000 SEK
CARL OTTO HULTÉN
1916-2015
Ljusdygn
Signerad CO Hultén. Olja på duk, 85 x 61 cm
Utförd 1957
UTSTÄLLD
Lunds konsthall, 1968
Vandra och förvandla, Liljevalchs, Stockholm, 17 november 1978-7 januari 1979, katalognr 201
CO Hultén, Malmö Konsthall, 1982
370
2019-05-16