Daum, överfångsvas, 1890-tal
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
DAUM, vas, Frankrike 1890-tal, överfång, firepolished, etsad och slipad dekor av blommor och blad i rödbrunt mot gul fond, signerad Daum Nancy och lothringenkors, höjd 14 cm, mynningen med smärre tillverkningsdefekter
197
2019-05-16