Erik Buck, bar, & 3 barstolar Piet Hein

Klubbat för:

17000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

ERIK BUCK & PIET HEIN, bar och barstolar, Dyrlund respektive Fritz Hansen, Danmark 1960-70-tal, fanerad med jakaranda, nedtill med två rödlackerade skåpdörrar, urtag för flaskor, kromade handtag, CITES-intyg medföljer, höjd 105, längd 129 cm, medföljer tre barstolar av stål med sits klädd med svart läder, höjd 78 cm

107

2019-05-16