Gösta Adrian-Nilsson, Splitter
Klubbat för:
46000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
GÖSTA ADRIAN-NILSSON
1884-1965
Splitter
Signerad och daterad GAN -54. Gouache på papper fäst på pannå, 50 x 35 cm.
PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm, inköpt på 1960-talet
UTSTÄLLD
GAN, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1958, katalognr 333
295
2019-05-16