Gunnar Wennerberg, golvvas, Gustavsberg 1902
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
GUNNAR WENNERBERG, golvvas, Gustavsberg 1902, Sgrafitto, dekor av stiliserade växter och rosetter i ljusgrönt mot rosavit fond, signerad G Wennerberg Gustafsberg 1902, inpressat Gustafsberg 02, höjd 56 cm, invändigt med krackelyr, utvändigt med ställvis smärre glasyrbortfall
258
2019-05-16