Hilding Linnqvist, Åsneryttare
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000-5 000 SEK
HILDING LINNQVIST
1891-1984
Åsneryttare
Monogramsignerad HL. Tuschteckning, 30 x 22 cm.
Utförd 1938
PROVENIENS
Dir. Marc Sandler
Mr Ralph Sandler
Svensk privatsamling
LITTERATUR
Hilding Linnqvist, Grekisk resa 1946
356
2019-05-16