Inge Schiöler, Basteviken Nordkoster
Klubbat för:
310000 SEK
Utropspris
175 000-200 000 SEK
INGE SCHIÖLER
1908-1971
Basteviken Nordkoster
Signerad och daterad Inge Schiöler 1964. Olja på duk, 58 x 66 cm.
Gunnar Hjorthén nr 364
PROVENIENS
Målningen är köpt direkt av konstnären på 1960-talet av konstnärens kusin och vidare i arv till nuvarande ägare.
333
2019-05-16