Ivan Ivarson, Den nya hatten
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
IVAN IVARSON
1900-1939
Den nya hatten
Signerad Ivarson. Olja på duk fäst på pannå, 55 x 44 cm.
UTSTÄLLD
Att se världen som färg, Mjellby Konstmuseum, 8 oktober 2016-29 januari 2017
Med kärlek till färgen - möt Göteborgskoloristerna, Konsthallen på Bohusläns museum, 1 april -27 augusti 2017
329
2019-05-16