Jane Reumert, vas, 2001

Jane Reumert, vas, 2001
Jane Reumert, vas, 2001
Jane Reumert, vas, 2001
Jane Reumert, vas, 2001
Jane Reumert, vas, 2001
Jane Reumert, vas, 2001
Jane Reumert, vas, 2001
Jane Reumert, vas, 2001

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000-10 000 SEK

JANE REUMERT, vas, egen verkstad, Danmark 2001, vitglaserat stengods, signerad Jane 2009, höjd 18 cm

PROVENIENS
Galleri Lejonet, Sigtuna Museum 2001, specialutställning med dansk keramik

262

2019-05-16