Lisa Larson, väggskulptur, Gustavsberg studio
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
LISA LARSON, väggskulptur, Gustavsberg studio 1950-tal, unik, chamotterat stengods, i form av flygplan med fem figurer, skuren dekor, glaserad i blått, grågrönt och brunt, höjd 30, längd 63 cm, smärre glasyrnagg och krackelyr
255
2019-05-16