Niels Möller, sideboard, Danmark 1960-tal
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
NIELS MÖLLER, sideboard, JL Møllers Møbelfabrik, Danmark 1960-tal, jakaranda, två skjutdörrar med bakomliggande hyllplan, CITES-intyg medföljer, höjd 80, längd 210 x 48 cm, delvis något blekt, två ursågade mindre hål i bakstycket
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägare i möbelaffär (troligen HC Carlsson på Kungsgatan) i Stockholm 1964. ACITES certificate accompanies the lot.
103
2019-05-16