Nils Nilson, På perrongen
Klubbat för:
38000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
NILS NILSON
1901-1949
På perrongen
Signerad NN. Olja på duk, 44 x 54 cm
På baksidan intygad av Tore Nilson.
UTSTÄLLD
Att se världen som färg, Mjellby Konstmuseum, 8 oktober 2016-29 januari 2017
Med kärlek till färgen - möt Göteborgskoloristerna, Konsthallen på Bohusläns museum, 1 april -27 augusti 2017
314
2019-05-16