Pablo Picasso, Hibou au Crayon
Klubbat för:
44000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
PABLO PICASSO
Spanien 1881-1973
Hibou au Crayon
Litografi, 1947, signerad och numrerad i blyerts Picasso 21/50.
S. 64 x 48 cm
Lithograph, 1947, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR: Bloch 412, Mourlot 57, Reuße 166.
395
2019-05-16