Staffan Hallström, Landskap med flagga
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM
1914-1976
Landskap med flagga
Signerad och daterad SH -61 och på baksidan signerad och daterad Staffan Hallström 1961. Olja på duk, 73 x 81 cm.
UTSTÄLLD
Utställning 253 Konstakademien, Gummesons Konstgalleri, Stockholm, 1961, katalognr 61.
283
2019-05-16