Stig Lindberg, "Snurran", vas/ljusstake,
Klubbat för:
13000 SEK
Utropspris
6 000-8 000 SEK
STIG LINDBERG, "Snurran", vas/ljusstake, Gustavsberg studio 1950-tal, fajans, fem sammansatta delar som kan användas som vaser och ljusstakar, handmålad dekor av ovaler, ränder och streck i gult, ljusgrönt, grönt och gråsvart mot vit fond, signerad Gustavsberg studio SWEDEN 26 V, höjd 12, längd 31 cm, en vas med obetydlig nagg
259
2019-05-16