2 rölakanmattor, 1900-talets mitt
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
18 000-20 000 SEK
GALLERIMATTOR, 2 st, Sverige, rölakan, dekor av bårder i röda toner, varannan bård i grått med stiliserade bladrankor i gråblått, rött och brunt mot grå fond, den större mattan signerad EL, den större mattan 380 x 97, den mindre mattan 167 x 86 cm, fransar med smärre slitage
207
2019-11-25