Alvar Andersson, soffbord, 1930-tal

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ALVAR ANDERSSON, soffbord, Hyresgästernas möbelaffär, Stockholm omkring 1930, svartlackerat med tenninläggningar på skivan samt på en dörr, tennskodda fötter, hjulförsedd, höjd 56, diameter 90 cm, mindre skador

29

2019-11-25