Alvar Andersson, soffbord, 1930-tal
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ALVAR ANDERSSON, soffbord, Hyresgästernas möbelaffär, Stockholm omkring 1930, svartlackerat med tenninläggningar på skivan samt på en dörr, tennskodda fötter, hjulförsedd, höjd 56, diameter 90 cm, mindre skador
29
2019-11-25