Andy Warhol, Ingrid Bergman: Herself
Klubbat för:
250000 SEK
Utropspris
250 000-300 000 SEK
ANDY WARHOL
USA 1928-1987
Ingrid Bergman: Herself
Färgserigrafi, 1983. Signerad och numrerad Andy Warhol 101/250. Tryckt av Rupert Jasen Smith, New York. Editerad av Galerie Börjeson, Malmö. S. 96 x 96 cm
PROVENIENS
Galleri Börjeson, Malmö
LITTERATUR
Feldman & Schellman II.313
514
2019-11-25