Axel Einar Hjorth, "Record", bord, NK 1933

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

8500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Record", bord, Nordiska Kompaniet 1933, modellen ritad 1932, fanerad i björk och makassar, märkt med metallbricka NK R 36919 C 5 7 33, höjd 55, 55 x 55 cm, mindre slitage

38

2019-11-25