Axel Salto, vas, Royal Copenhagen 1950-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

AXEL SALTO, vas, Royal Copenhagen, Danmark 1950-tal, stengods, delvis ristad dekor, brunsvart och rödbrun glasyr, signerad SALTO Royal Copenhagen VI XN, höjd 26,5 cm, något slipad vid fotringen från tillverkningen

313

2019-11-25