Bengt Lindström, Héraklès

Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Héraklès
Portfölj med 11 färgcarborundumgravyrer, 1977, texter av Max-Pol Fouchet, signerade och numrerade Lindström 44/99, editerad av ABCD, Paris, bladstorlek 76 x 56,5 cm,
färgcarborundumgravyren "Le jardin des Hespérides" saknas

PROVENIENS
Inköpt direkt av konstnären i Paris 1977

344

2019-11-25