Carl Harry Stålhane, unik vas, Rörstrand

Klubbat för:

4800 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

CARL HARRY STÅLHANE, vas, Rörstrand 1950-tal, stengods, unik, harpälsglasyr i rödbrunt, signerad R CH Stålhane (egenhändig signatur) C238 SWEDEN, höjd 27,5 cm, obetydliga glasyrmistor

308

2019-11-25