Endre Nemes, Formbukett

Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett
Endre Nemes, Formbukett

Klubbat för:

7000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

ENDRE NEMES
1909-1985
Formbukett
Signerad Endre Nemes. Utförd 1958. Gouache på papper, 47 x 65 cm

PROVENIENS:
Catherine Nemes
Galerie Bel'Art, Stockholm

UTSTÄLLD:
Zürich konsthall. Katalognr. 34

2019-11-25