GAB, 3 delar, tenn
Klubbat för:
5500 SEK
Utropspris
5 000-6 000 SEK
GULDSMEDSAKTIEBOLAGET, askar med lock, 2 st. och vas, Stockholm 1935-36, tenn, dekor av ränder, askarna med lockknoppar i bakelit, signerad GAB I8 respektive K8, vasens höjd 17, askens längd 22,5 cm, något anlupna, mindre bucklor
64
2019-11-25