Glössner & Co, soffbord, Stockholm 1944

Klubbat för:

6000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

GLÖSSNER & CO, soffbord, Stockholm 1944, underrede fanerat med jakaranda och med hyllplan, rund glasskiva med blästrad dekor av stående man hållande vattenkrus samt vattendjur, signerad Glössner & Co Borgström 44 (Carl-Einar B.), höjd 58, diameter 97 cm

82

2019-11-25