Glössner & Co, soffbord, Stockholm 1944
Klubbat för:
6000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
GLÖSSNER & CO, soffbord, Stockholm 1944, underrede fanerat med jakaranda och med hyllplan, rund glasskiva med blästrad dekor av stående man hållande vattenkrus samt vattendjur, signerad Glössner & Co Borgström 44 (Carl-Einar B.), höjd 58, diameter 97 cm
82
2019-11-25