Gunnar Nylund, skulptur, Rörstrand 1940-tal

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

GUNNAR NYLUND, skulptur, Rörstrand 1940-tal, stengods, i form av gumsehuvud, glaserad i brunviolett och ljusgrönt, signerad R SVERIGE G.N. 20/200, utförd i maximalt 200 exemplar, höjd inklusive eksockel 39 cm

305

2019-11-25