Gunnar Nylund, skulptur, Rörstrand 1940-tal
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skulptur, Rörstrand 1940-tal, stengods, i form av gumsehuvud, glaserad i brunviolett och ljusgrönt, signerad R SVERIGE G.N. 20/200, utförd i maximalt 200 exemplar, höjd inklusive eksockel 39 cm
305
2019-11-25