Hans Hammarskiöld, Stolen
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
HANS HAMMARSKIÖLD
1925-2012
Stolen, Galleri Blanche, Stockholm 1949
Signerad, daterad och numrerad på baksidan Hans Hammarskiöld 1949/1970, 50/100. Gelatinsilverfotografi, 40 x 30 cm. Arkivnr. HH053
PROVENIENS:
Konsthandeln, Stockholm
354
2019-11-25