Hans J. Wegner, stolar 4 st, "Y-stolen"

Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,
Hans J. Wegner, stolar 4 st,

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

HANS J. WEGNER, "CH 24", även kallad "Y-stolen", stolar 4 st, Carl Hansen, Danmark 1960-tal, modellen formgiven 1949, stomme av ek, svängda ryggstöd, sitsar av flätat papperssnöre, märkta MADE IN DENMARK, höjd 72, sitthöjd 40 cm, smärre slitage

119

2019-11-25