Hertha Hillfon, skulptur, "Huldra"

Hertha Hillfon, skulptur,
Hertha Hillfon, skulptur,
Hertha Hillfon, skulptur,
Hertha Hillfon, skulptur,
Hertha Hillfon, skulptur,
Hertha Hillfon, skulptur,

Klubbat för:

8500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

HERTHA HILLFON, "Huldra", skulptur 1960/70-tal, lergods med glasyr i vitt och grönt, monterad på plåtstativ, höjd 46 cm, mindre nagg

PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, Hertha Hillfon, auktion hösten 2014, katalognr 206
därefter i svensk privat ägo

315

2019-11-25