Ivan Ivarson, Hamnbild, Antibes
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
80 000-100 000 SEK
IVAN IVARSON
1900-1939
Hamnbild, Antibes
Signerad och daterad a tergo 1927. Olja på duk, 50 x 62 cm.
PROVENIENS
Doktor Gunnar Jönsson, Stockholm
UTSTÄLLD
Ivan Ivarsons Minnesutställning, Konstakademien, Stockholm 1946
Ivan Ivarson-utställningen, Göteborgs Konstmuseum, 1975, katalognr 23
Ivan Ivarson-utställningen, Sveriges Allmänna Konstförening, 1975, katalognr 23
409
2019-11-25