John-E Franzén, Bågar och Höjfolk

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

JOHN-E FRANZÉN
född 1942
Bågar och Hojfolk
Signerad och daterad John-E Franzén 1968. Akvarell och collage på papper, 14 x 60 cm.
Skissförslag till arbete på Östbergaskolan.

UTSTÄLLD
Dalarnas museum, Falun 1995
Konstvänner, Jönköpings läns museum 2007

328

2019-11-25