Karl Lindström & Nils-Emil Lundström, 2 vaser
Klubbat för:
8500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
KARL LINDSTRÖM, HILMA PERSSON-HJELM & NILS-EMIL LUNDSTRÖM, vaser 2 st., Rörstrand, porslin, skuren och delvis genombruten dekor, underglasyrmålade i färgerna ljusgrönt, ljusrosa och blålila, stämpelmärkta och signerade 13559 Rörstrand NLE och Rörstrand KL HP 15320, höjd 23,5 och 29,5 cm, båda vaserna med några smärre nagg
276
2019-11-25