Karl Lindström & Nils-Emil Lundström, 2 vaser

Klubbat för:

8500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

KARL LINDSTRÖM, HILMA PERSSON-HJELM & NILS-EMIL LUNDSTRÖM, vaser 2 st., Rörstrand, porslin, skuren och delvis genombruten dekor, underglasyrmålade i färgerna ljusgrönt, ljusrosa och blålila, stämpelmärkta och signerade 13559 Rörstrand NLE och Rörstrand KL HP 15320, höjd 23,5 och 29,5 cm, båda vaserna med några smärre nagg

276

2019-11-25