Karl Lindström, vas, Rörstrand 1900-talets början

Klubbat för:

6000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, skuren och genombruten dekor av margueriter och blad, underglasyrmålad i färgerna vitt, grågrönt, ljusblått och ljusrosa, signerad och stämpelmärkt Rörstrand KL13012, höjd 30 cm

277

2019-11-25