Karl Lindström, vas, Rörstrand 1900-talets början
Klubbat för:
6000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, skuren och genombruten dekor av margueriter och blad, underglasyrmålad i färgerna vitt, grågrönt, ljusblått och ljusrosa, signerad och stämpelmärkt Rörstrand KL13012, höjd 30 cm
277
2019-11-25