Karl Wojtech, kanna, försilvrad metall

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000-8 000 SEK

KARL WOJTECH, cocktailkanna, försilvrad metall, Stockholm 1920-tal, cylindrisk med rak fotkant, vinkelböjd hänkel, liten pip, cylindriskt lock, stämplad K.WOJTECH ALP. samt Stockholms stadsstämpel, höjd 21,5 cm

61

2019-11-25