Lena Cronqvist, Ett drömspel
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
LENA CRONQVIST
född 1938
Ett drömspel
Portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist 83/170, bladstorlek 73 x 53 cm, text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Publicerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo. (30)
Mint condition
424
2019-11-25