Marc Chagall, Le joueur de flute
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le joueur de flute
Färglitografi, 1957, på wove-papper, signerad i blyerts, numrerad 5/90. I. 24 x 39,3 cm
S. 35 x 49,5 cm
Lithograph in colors, 1957, on wove paper, signed in pencil, numbered 5/90
LITTERATUR
Mourlot 197
523
2019-11-25