Nordiska Kompaniet, karmstolar, 1 par, 1920-30-tal

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

NORDISKA KOMPANIET, karmstolar, 1 par, Stockholm 1920-30-tal, mahogny, sargen med träskurna meanderbårder, främre benen med fotavslutningar i mässing i form av lejontassar, en stol märkt med metallbrika AB NORDISKA KOMPANIET R 1215 C 12461, höjd 85, sitthöjd 45 cm, smärre skador

13

2019-11-25