Pelle Åberg, Tre kvinnor

Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor
Pelle Åberg, Tre kvinnor

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

PELLE ÅBERG
1909-1964
Tre kvinnor
Signerad Pelle Åberg. Olja på pannå, 41 x 33 cm.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2014, katalognr 586
därefter i svensk privat ägo

342

2019-11-25