Poul Kjaerholm, "PK61", soffbord, E Kold

Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

POUL KJAERHOLM, "PK61", soffbord, E Kold Christensen, Danmark, tillverkat före 1964, underrede av rostfritt stål, skiva av svart skiffer, märkt DENMARK, höjd 35, skivans mått 80 x 80 cm: smärre slitage och nagg

127

2019-11-25