Rolf Wertheimer, Invigningen av Hötorgscity 1959

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

ROLF WERTHEIMER
född 1930
Invigningen av Hötorgscity 1959
Signerad och daterad Rolf Wertheimer 1959. Gelatinsilverfotografi, bildmått
39 x 26 cm.
LITTERATUR
Rolf Wertheimer fotografier 1958-1991, Borås 1992, avbildad

445

2019-11-25