Rörstrand, 2 vaser, 1900-talets början

Klubbat för:

7000 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

RÖRSTRAND, vaser 2 st., 1900-talets början, porslin, delvis skuren samt genombruten dekor av växter, underglasyrmålade i svagt rosa, grågrönt och violett, stämpelmärkta Rörstrand och inpressat 3407 DT samt J.S., höjd 21 och 25,5 cm, den högre vasen med smärre mynningsnagg

278

2019-11-25