Rune Hassner, Vandalisering - Champs Elysées
Klubbat för:
4000 SEK
Utropspris
5 000-6 000 SEK
RUNE HASSNER
1928-2003
Vandalisering - Champs-Elysées, Paris 1949
Stämpelsignerad på baksidan. Gelatinsilverfotografi, 24,5 x 26,5 cm. Vintage.
På baksidan stämplad: Tiofoto bildbyrå
LITTERATUR: Rune Hassner, Stockholm 1993, avbildad
449
2019-11-25