Rune Jansson, Sign against the Sky
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
RUNE JANSSON
1918-2014
Sign against the Sky - tecken mot himlen #17
Signerad och daterad Rune Jansson 2009. Olja på duk, 103 x 167 cm
PROVENIENS:
Galerie Bel'Art, Stockholm
UTSTÄLLD:
Rune Jansson - målningar 2009-2011, Konstnärshuset, Stockholm 17 september - 5 oktober 2011, avbildad i utställningskatalogen sid 29.
450
2019-11-25