Rune Jansson, Utan titel #9
Klubbat för:
6000 SEK
Utropspris
15 000-20 000 SEK
RUNE JANSSON
1918-2014
Utan titel #9
Signerad och daterad Rune Jansson 2009. Olja på duk, 103 x 145 cm
PROVENIENS:
Galerie Bel'Art, Stockholm
UTSTÄLLD:
Rune Jansson - målningar 2009-2011, Konstnärshuset, Stockholm 17 september - 5 oktober 2011, avbildad i utställningskatalogen sid. 45
421
2019-11-25