Salvador Dalí, Place de la Concorde
Klubbat för:
10000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
SALVADOR DALÍ
Spanien 1904-1989
Place de la Concorde
Signerad Dalí och numrerad 31/100. Färgetsning med akvatint, 1963, I. 43,5 x 58,5 cm
PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm
Tore Wretmans Samling
LITTERATUR: Michler & Löpsinger 91
Colour etching with aquatint 1963, from 'Paris Series', signed and numbered.
525
2019-11-25