Salvador Dalí, Place de la Concorde

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

SALVADOR DALÍ
Spanien 1904-1989
Place de la Concorde
Signerad Dalí och numrerad 31/100. Färgetsning med akvatint, 1963, I. 43,5 x 58,5 cm

PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm
Tore Wretmans Samling

LITTERATUR: Michler & Löpsinger 91

Colour etching with aquatint 1963, from 'Paris Series', signed and numbered.

525

2019-11-25