Sivert Lindblom, Nike
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
SIVERT LINDBLOM
född 1931
Nike
Signerad SL, daterad 1962 och numrerad 4/5, gjutarmärkt H Bergman, cire perdue. Skulptur i mörkpatinerad brons, höjd 45,5 cm
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären 6 dec 1993
372
2019-11-25