Stig Lindberg, vaser, 6 st, Gustavsberg studio
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
10 000-12 000 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 6 st., Gustavsberg studio 1956-57, 1963, 1964, 1964, 1967 och 1967, delvis inpressad geometrisk dekor, grön och brun glasyr, signerade Gustavsberg studio Stig L, höjd 5,5-13 cm, undertill märkta med nummer, en vas med mikronagg under fotringen
2019-11-25